SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dosa 1775320
nr 177 5320
Dosa
silver, 1800-tal h.4,5
Utrop:
500 kr
Såld:
750 kr
måndag 23 september 2002
700 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Dosa
nr 177 5320
Dosa
silver, 1800-tal h.4,5
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 750 kr |
måndag 23 september 2002 |
Silver
Silver